ING Najlepszym Bankiem dla SME w Europie Środkowo-Wschodniej

Nagrody i wyróżnienia, Wyniki finansowe i informacje biznesowe ,

W tegorocznej edycji Awards for Excellence magazynu finansowego Euromoney, ING otrzymał tytuł Central and Eastern Europe’s Best Bank for SMEs. Zgodnie z uzasadnieniem, pozycja digitalowego lidera i koncentracja na kliencie sprawiły, że ING był najlepszym partnerem dla firm z segmentu SME.

Dostarczamy naszym klientom produkty, które są łatwo dostępne i mogą być obsługiwane w pełni zdalnie. Wdrożyliśmy m.in. wideoweryfikację, która umożliwia zdalną identyfikację klienta opartą na biometrii, która pozwala firmom na otwarcie konta bez konieczności wizyty w oddziale czy kontaktu z doradcą. Rozbudowaliśmy także funkcjonalności naszej aplikacji mobilnej dla firm – ING Business, o nowe narzędzia do samoobsługi. Nasi klienci zyskali proste i intuicyjne rozwiązania, które usprawniają ich pracę i ułatwiają prowadzenie firm. Cieszę się, że efekty naszej pracy zostały docenione przez jury tak prestiżowego konkursu – powiedziała Ewa Łuniewska, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

W uzasadnieniu decyzji podkreślono również, że ING w okresie pandemii jako jeden z pierwszych banków zaoferował wakacje kredytowe klientom bankowym, faktoringowym oraz leasingowym. Ponadto, wyróżnił się gotowością do podjęcia dodatkowych działań i w ciągu kilku tygodni stworzył nowe procesy cyfrowe umożliwiające klientom ubieganie się o pomoc z programu Polskiego Funduszu Rozwoju. Elastyczne reagowanie na potrzeby klientów i utrzymanie wzrostu w czasie zawirowań na rynku sprawia, że ​​jest godnym zdobywcą nagrody w tej kategorii.

Wyróżnienia Euromoney Awards for Excellence to prestiżowe nagrody w branży bankowej. Od 1992 roku są przyznawane przez redakcję magazynu Euromoney za wybitne osiągnięcia w bankowości. Nagrody otrzymują instytucje finansowe, które wyróżniają się innowacyjnością, są liderami w swojej działalności i charakteryzują się najwyższym tempem rozwoju na danym rynku. Oceny dokonywane są na podstawie analizy obiektywnych wskaźników, tj. rentowność, wzrost i efektywność, ale także elementów subiektywnych. Nagrody trafiają do banków, które rozwijają się najszybciej, są liderami w konkretnych obszarach swojej działalności oraz wyróżniają się innowacyjnością i stabilnością.

 

Materiały do pobrania