Certyfikaty Turbo oparte o nowe instrumenty bazowe – 5 spółek z rynku amerykańskiego

Produkty i usługi,
|Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego |ING BANK ŚLĄSKI S.A.

29 czerwca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zostały wprowadzone do obrotu giełdowego certyfikaty strukturyzowane Turbo oparte o cenę akcji spółek Alphabet (Google), Amazon, Apple, Nvidia oraz Tesli. Ich emitentem jest ING N.V.

Wszystkie z nich należą do największych i najbardziej rozpoznawanych globalnie marek, a klienci korzystają z ich produktów na całym świecie. Od teraz będzie można je nabyć m.in. za pośrednictwem Biura Maklerskiego ING Banku Śląskiego będącego liderem w klienckich obrotach na rynku produktów strukturyzowanych za 2022 rok. W planach jest dalszy rozwój dostępnych spółek amerykańskich.

Łącznie klienci mają już dostęp do 42 różnych instrumentów bazowych z całego świata. Certyfikaty Turbo to strukturyzowane produkty inwestycyjne, które pozwalają osiągać zyski zarówno na wzrostach, jak i spadkach cen instrumentów bazowych. Instrumentami bazowymi dla nich są m.in. akcje największych polskich i międzynarodowych spółek, główne indeksy wybranych światowych giełd, surowce i pary walutowe. Certyfikaty Turbo po raz pierwszy zostały wyemitowane przez ING N.V. na rynku holenderskim w 2008 r. Produkt został również udostępniony inwestorom we Francji, Niemczech oraz Polsce. Jest to instrument przeznaczony dla aktywnych inwestorów oraz osób, które akceptują ponadprzeciętny poziom ryzyka inwestycyjnego.

Alphabet (Google) – holding powołany przez Google będący spółką matką dla m.in. Calico, Google Ventures, Google Capital, Google X i Nest Labs
Amazon - wiodąca międzynarodowa platforma handlowa online. Sam Amazon, a także prywatni i komercyjni sprzedawcy, na swojej platformie oferują miliony towarów.
Apple - światowy lider nowych technologii. Firma opracowuje, produkuje i sprzedaje produkty elektroniczne, takie jak urządzenia mobilne, komputery i przenośne odtwarzacze muzyczne, oraz powiązane z urządzeniami oprogramowanie.
Nvidia - jest jednym z największych na świecie producentów układów graficznych przeznaczonych na rynek komputerowy. W ich ofercie najbardziej znana jest seria kart graficznych GeForce.
Tesla - znana jest z produkcji samochodów elektrycznych pod własną marką. Oprócz tego koncentruje się na dalszym rozwoju napędów elektrycznych.

Więcej informacji o certyfikatach i ich budowie na stronie www.ingturbo.pl/akademia