50 placówka partnerska ING Banku Śląskiego otwarta!

|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski otworzył nową placówkę partnerską w Mielcu. To już 50 placówka działająca na zasadach franczyzy.

"Oddział w Mielcu przy ulicy ul. Niepodległości 12 jest kolejną placówką partnerską ING Banku Śląskiego. Projekt ma na celu poszerzenie sieci dystrybucji Banku, szczególnie w tych rejonach kraju, gdzie byliśmy dotychczas nieobecni, albo nasza obecność była niedostateczna. W efekcie chcemy wzmocnić możliwości sprzedażowe Banku" - powiedział Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Zgodnie z planem ING Bank Śląski chce otworzyć 100 jednostek partnerskich. Oznacza to, że sieć Banku wzrośnie do około 430 placówek.

Nowoczesne placówki partnerskie wyróżnia inny niż dotychczas model organizacji i funkcjonowania.

Główną rolą pracowników w oddziale partnerskim jest doradzanie Klientom przy wyborze produktów finansowych oraz ich sprzedaż. Natomiast wszelkich transakcji można dokonać samodzielnie za pomocą urządzeń bankowości elektronicznej. Utworzenie samoobsługowej strefy transakcyjnej pozwala wyeliminować obrót gotówkowy między Klientami a pracownikami placówki. W jednostce nie ma punktu kasowego. Jego funkcja w całości została przejęta przez bankomat, wpłatomat oraz dostęp do serwisu INGBankOnLine oraz HaloŚląski i Call Center.

W nowych jednostkach przestrzeń jest podzielona na dwie części. W samoobsługowej strefie transakcyjnej Klienci mają do dyspozycji bankomat, terminal internetowy oraz wpłatomat - nowość w sieci ING Banku Śląskiego. W części sprzedażowej mieści się punkt informacyjny, stanowiska doradców oraz pokój spotkań. Taki układ pozwala na niezależne funkcjonowanie obu części. Dzięki temu Klienci o dowolnej porze mogą skorzystać z urządzeń umożliwiających dokonywanie wpłat, wypłat i przelewów.

Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań zwiększa się również bezpieczeństwo i obniża koszt funkcjonowania placówki. Jednocześnie zostaje zachowana pełna funkcjonalność jednostki bankowej, która może obsługiwać zarówno klientów indywidualnych jak i małe firmy.