Kolejna placówka partnerska ING Banku Śląskiego

|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski otworzył nową placówkę partnerską w Stargardzie Szczecińskim. Obecnie jest to już 44 placówka działająca na zasadach franczyzy.

Oddział w Stargardzie Szczecińskim przy ulicy ul. Piłsudskiego 95 jest kolejną placówką partnerską ING Banku Śląskiego. Celem Banku jest poszerzanie swojej sieci dystrybucji, szczególnie w tych rejonach kraju, w których do tej pory nie miał Oddziałów lub obecność placówek była niewystarczająca. Bank chce wzmocnić swoje możliwości sprzedażowe w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku.

Zgodnie z planem ING Bank Śląski chce otworzyć 100 jednostek partnerskich. Oznacza to, że sieć Banku wzrośnie do około 430 placówek. Nowoczesne placówki partnerskie wyróżnia inny niż dotychczas model organizacji i funkcjonowania.

Główną rolą pracowników w jednostce franczyzowej jest doradzanie Klientom przy wyborze produktów finansowych oraz ich sprzedaż. Natomiast wszelkich transakcji można dokonać samodzielnie za pomocą urządzeń bankowości elektronicznej. Utworzenie samoobsługowej strefy transakcyjnej pozwala wyeliminować obrót gotówkowy między Klientami a pracownikami placówki. W jednostce nie ma punktu kasowego. Jego funkcja w całości została przejęta przez bankomat, wpłatomat oraz dostęp do serwisu INGBankOnLine oraz HaloŚląski i Call Center.

W nowych jednostkach przestrzeń jest podzielona na dwie części. W samoobsługowej strefie transakcyjnej Klienci mają do dyspozycji bankomat, terminal internetowy oraz wpłatomat - nowość w sieci ING Banku Śląskiego. W części sprzedażowej mieści się punkt informacyjny, stanowiska doradców oraz pokój spotkań. Taki układ pozwala na niezależne funkcjonowanie obu części. Dzięki temu Klienci o dowolnej porze mogą skorzystać z urządzeń umożliwiających dokonywanie wpłat, wypłat i przelewów.

Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań zwiększa się również bezpieczeństwo i obniża koszt funkcjonowania placówki. Jednocześnie zostaje zachowana pełna funkcjonalność jednostki bankowej, która może obsługiwać zarówno klientów indywidualnych jak i małe firmy.