ING rozpoczyna globalną kampanię reklamową F1

|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

15 marca, trzy dni przed ING Australia Grand Prix, ING rozpocznie pierwszą w swojej historii globalną kampanię reklamową, wspierającą sponsoring zespołu ING Renault F1oraz będącą wzmocnieniem kampanii brandingowej „na torze wyścigowym". Kampania zakończy się 21 października, podczas ostatniego Grand Prix w Brazylii.

Kampania prowadzona będzie w 30 krajach na całym świecie, w formie 15- i 40-sekundowych spotów, zarówno w stacjach telewizyjnych transmitujących wyścigi Grand Prix, jak i w mediach o zasięgu międzynarodowym, podczas każdego weekendu, w którym odbywać się będą wyścigi zgodnie z kalendarzem Grand Prix. Kampania wsparta zostanie promocją w najważniejszych globalnych publikacjach biznesowych oraz obecnością online w portalach newsowych, biznesowych, elektronicznych publikacjach prasowych i stronach poświęconych F1.

Opracowana przez kempertrautmann kampania wykorzystuje podobieństwa między zespołem ING Renault F1 a bankowością, ubezpieczeniami i zarządzaniem aktywami prowadzonymi przez ING, skupiając się na koncepcji, że zarówno za kierowcą F1 jak i klientem ING stoi zespół profesjonalistów, który zapewnia ciągłe wsparcie i pomaga im w osiągnięciu sukcesu.

Przez globalną kampanię reklamową F1, działania związane z kreowaniem marki na torach wyścigowych w 14 z 17 wyścigów Grand Prix oraz sponsoring tytularny zespołu ING Renault F1, Grupa ING będzie dalej budować swoją markę jednej z czołowych instytucji finansowcy świadczących usługi bankowe, ubezpieczeniowe i zarządzania aktywami ponad 60 milionom klientom w 50 krajach na całym świecie. Biorąc pod uwagę 850 milionów odbiorców o szerokim profilu demograficznym oraz fakt, że ING jest aktywna w 15 z 17 krajów, w których odbywają się wyścigi Grand Prix, Formuła 1 oferuje niezrównaną możliwość globalnego zwiększenia świadomości marki ING.

Isabelle Conner, Dyrektor Programu ING Renault F1 dla ING:

„Nasz program Formuły 1 to globalna inicjatywa sponsorska, która może pomóc ING w globalnym ujednoliceniu marki i poprawie jej znajomości. Formuła 1 to najlepsza platforma globalnego programu sponsorskiego, bowiem stwarza możliwość dotarcia do szerokiej bazy klientów. "

Zdjęcia

Fotografie o wysokiej rozdzielczości, nie objęte prawami autorskimi z kampanii reklamowej i przykłady kampanii prasowej można pobrać pod następującym adresem:

http://www.ing.com/group/showdoc.jsp?docid=198881_EN&menopt=spr|one