Zespół ING Renault F1 zaprezentował bolid R27 na 2007 rok

|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Ponad 600 dziennikarzy z całego świata było świadkami oficjalnej prezentacji nowego bolidu R27 Zespołu ING Renault F1. Premierowy pokaz pojazdu w barwach ING miał miejsce w Amsterdamie.

Prezentacji nowego bolidu dokonali Michel Tilmant - Prezes Zarządu Grupy ING, Alain Dassas - Szef zespołu ING Renault F1 i Flavio Briatore - Dyrektor Zarządzający zespołu ING Renault F1 oraz kierowcy Giancarlo Fisichella i Heikki Kovalainen.

W listopadzie zeszłego roku ogłoszone zostało podpisanie trzyletniej umowy sponsoringowej pomiędzy Grupą ING i Zespołem Renault F1, który od tego momentu przyjmuje nazwę „ING Renault F1 Team".

Jako sponsor tytularny, ING kontynuować będzie budowę globalnego postrzegania swojej marki jako światowej instytucji finansowej - lidera w bankowości, ubezpieczeniach i zarządzaniu aktywami, obsługującego ponad 60 milionów klientów w 50 państwach. Formuła 1 oglądana jest przez zróżnicowaną grupę ponad 850 milionów osób. Marka ING obecna jest w 15 z 17 krajów, w których odbywają się Grand Prix - dzięki temu pojawia się jedyna w swoim rodzaju szansa zwiększenia globalnej świadomości marki ING. Grupa ING będzie wspierać sponsoring Zespołu ING Renault F1 poprzez kampanię reklamową i marketingową.

W sezonie 2007 zadebiutuje Heikki Kovaleinen, uznawany obecnie za jeden z największych młodych talentów Formuły 1. Obok niego w barwach ING Renault F1 po raz trzeci już ścigał się będzie Giancarlo Fisichella. Kierowcy ci tworzą doskonały zespół, stawiający na doświadczenie i młodość. Wspierani będą przez kierowców testowych - Nelsona Piqueta Jra i Ricardo Zontę.

Michel Tilmant, Prezes Zarządu Grupy ING:

„Sponsorowanie Formuły 1 to globalna inicjatywa, która pomoże nam zwiększyć postrzeganie marki ING jako jednolitej i globalnej" - tłumaczy Tilmant. „Obecnie Formuła 1 jest najlepszym tematem globalnego programu sponsoringowego, dzięki któremu można dotrzeć do szerokiego grona klientów. Wybraliśmy Renault ze względu na jego znakomite wyniki na torze wyścigowym. Jesteśmy przekonani, że współpracując z Renault pielęgnujemy wartości pracy zespołowej oraz wspieramy kulturę współzawodnictwa i ciągłego rozwoju. Jestem pewien, że w nadchodzących latach Zespół ING Renault F1 będzie cały czas odnosił wielkie sukcesy. Życzę mu, aby tak było w nadchodzącym sezonie".

Flavio Briatore, Dyrektor Zarządzający ING Renault F1 Team:

„To nie będzie rok przejściowy dla Zespołu ING Renault F1. Od zawsze twierdzimy, że najważniejszy jest właśnie zespół, a sukces jest skutkiem idei pracy zespołowej, która nas jednoczy. Rok 2007 niesie fantastyczną okazję, żeby to udowodnić. Na ten sezon zaplanowaliśmy wielkie zmiany. Wierzymy, że to co robimy jest słuszne, i że zmiany pozwolą nam być jeszcze lepszymi w 2007 roku. Będzie to czas ostrego współzawodnictwa na każdej płaszczyźnie. W takich warunkach mogą zaistnieć tylko najlepsi. I tacy właśnie zamierzamy być".

Zdjęcia

Wysokiej rozdzielczości fotografie z prezentacji bolidu znajdują się pod tym linkiem (do bezpłatnego wykorzystania):

http://www.ing.com/group/showdoc.jsp?docid=198881_EN&menopt=spr|one