"Biała lista" w ING Księgowość

Produkty i usługi,
|ING Księgowość

ING wprowadził nowe funkcjonalności w systemie ING Księgowość dla przedsiębiorców, które w istotny sposób wspierają działający już w systemie mechanizm podzielonej płatności. Automatyczne sprawdzanie statusu rachunku klienta na podstawie danych z faktury w kontekście „białej listy” oraz potwierdzanie, czy kontrahent jest aktywnym płatnikiem VAT pozwalają przedsiębiorcy bezpiecznie rozliczyć podatki.

Małe firmy, które zyskują pewność w wyżej wymienionych obszarach, będą mogły zaliczyć zakup w koszty uzyskania przychodu oraz odliczyć VAT od kwoty faktury. Oznacza to także, że w ten sposób mogą ochronić się od ewentualnych skutków solidarnej odpowiedzialności z kontrahentem, gdyby nie zapłacił należnego podatku VAT od transakcji.

- Sprawdzanie rachunku na „białej liście” oraz statusu VAT podatnika, stanowi uzupełnienie wprowadzonego kilka miesięcy temu mechanizmu split paymentu i pozawala chronić naszych klientów przed kosztownymi błędami i sankcjami skarbowymi – mówi Arkadiusz Kuczera, wiceprezes zarządu operatora usługi ING Księgowość. Ponadto, wprowadziliśmy istotne poprawki w wyglądzie naszych list dokumentów. Teraz użytkownicy nie będą musieli wchodzić w szczegóły każdej faktury, by wydobyć z niej niezbędne informacje – wystarczy kliknięcie w wiersz zawierający dokument, aby wszystkie ważne dane były widoczne jak na dłoni. Chcemy, aby nasze rozwiązania były maksymalnie użyteczne i intuicyjne – dodał Arkadiusz Kuczera.

ING Bank Śląski jako pierwszy bank na rynku zaoferował usługi księgowe skierowane do segmentu średnich i dużych firm. Niedawno usługi zostały rozszerzone na księgowość uproszczoną dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Klienci ING mogą korzystać z nowoczesnych portali internetowych ING Księgowość, w pełni zintegrowanych z systemem bankowości internetowej.

Usługa ING Księgowość stanowi ofertę spółki ING Usługi dla Biznesu, należącej do grupy kapitałowej ING Banku Śląskiego.