Nowa forma rozliczania firmy w ING Księgowość

Produkty i usługi,
|ING Księgowość

ING Księgowość rozszerza swoje usługi i wprowadza możliwość dokonywania rozliczeń w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Do tej pory klienci mogli prowadzić samodzielną księgowość rozliczając się za pomocą Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z uproszczonych form opodatkowania podatkiem dochodowym i stanowi korzystną formę dla podatników, którzy osiągają wysokie przychody i jednocześnie ponoszą niskie koszty działalności. Przedsiębiorcy, którzy korzystają z takiej formy rozliczenia, płacą podatek liczony od obrotu. Nie mają możliwości pomniejszania podatku o koszty jego uzyskania, przy czym forma ta nie jest dostępna dla wszystkich przedsiębiorców.

- Do tej pory naszym klientom, prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, umożliwialiśmy rozliczenia za pomocą Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów. Teraz dodaliśmy kolejną opcję uproszczonej księgowości - ryczałt ewidencjonowany. Szacujemy, że niemal co trzeci klient korzystający z „fakturowania” w ING Księgowość rozlicza się w oparciu o ryczałt. Nasze nowe rozwiązanie to znaczne ułatwienie, zwłaszcza dla najmniejszych przedsiębiorców, którzy takie rozliczenia prowadzili często w oparciu o własne notatki czy pliki Excel. To także większe bezpieczeństwo dla przedsiębiorcy i komfort, że wszystko jest w jednym miejscu, dostępne online z każdego miejsca i o każdej porze – mówi Arkadiusz Kuczera, wiceprezes zarządu operatora usługi ING Księgowość. 

ING Bank Śląski jako pierwszy bank na rynku zaoferował usługi księgowości skierowane do segmentu średnich i dużych firm. Niedawno oferta została rozszerzona na samodzielną księgowość dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Klienci ING mogą korzystać z nowoczesnych portali internetowych w ekosystemie ING Księgowość, w pełni zintegrowanych z systemem bankowości internetowej Moje ING oraz ING Business.

Usługa ING Księgowość stanowi ofertę spółki ING Usługi dla Biznesu S.A., należącej do grupy kapitałowej ING Banku Śląskiego.

Dodatkowe informacje dostępne są tutaj.