Platforma ING Księgowość rozpoczęła pilotaż usługi e-windykacji

Produkty i usługi,
|ING Księgowość |ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Jako ING staramy się wspierać zarządzanie płynnością przedsiębiorców w szerokim spektrum. Platforma fakturowa od początku pozawala monitorować należności oraz generować automatyczne przypomnienia, ponaglenia i monity. Od zeszłego roku użytkownicy aplikacji mogą dodatkowo poprawić swoją płynność dzięki prostemu zlecaniu faktur do finansowania. Usługa Finansowania faktur pozwala zamienić fakturę na gotówkę w pełni online. W cyklu życia należności brakowało nam jedynie możliwości zarządzania fakturami po ich przeterminowaniu.

W ramach pilotażu podjęliśmy współpracę z platformą Payhelp, która służy do windykacji online a przeznaczona jest dla mikro i małych przedsiębiorców. W prosty i szybki sposób pozwala na odzyskanie pieniędzy z niezapłaconych faktur. Działania prowadzone są przez doświadczony zespół z wieloletnim doświadczeniem firmy BEST, operatorem serwisu Payhelp.

Skuteczna windykacja kojarzy się Przedsiębiorcom z kosztownym, złożonym i skomplikowanym procesem. Często klienci boją się popsuć relację z kontrahentami, przez co aż 90% mikro i małych przedsiębiorców boryka się z nieterminowymi płatnościami ze strony kontrahentów. Dzięki powierzeniu spraw ekspertom z grupy Best klienci ING Księgowość mogą w prosty i skuteczny sposób odzyskać swoje należności. Mogą skupić się na rozwoju i prowadzeniu biznesu zamiast dochodzić sowich należności - mówi Arkadiusz Kuczera, wiceprezes zarządu operatora usługi ING Księgowość.

Payhelp dzięki innowacyjnej platformie windykacyjnej w pierwszej kolejności prowadzi działania polubowne, a w razie konieczności także sądowe. Odzyskane pieniądze przez Payhelp trafiają bezpośrednio na konto przedsiębiorcy. Dodatkowo klienci mają możliwość dostępu do podejmowanych działań polubownych online, 24/7 z poziomu swojego konta, a o ewentualnym etapie sądowym decydują w trakcie postępowania windykacyjnego. Na każdym etapie mają możliwość wycofania sprawy z obsługi.

W Payhelp Klient płaci tylko za sukces - za działania windykacyjne rozlicza się po odzyskaniu środków na konto bankowe, a prowizja za działania naliczana jest tylko od zwindykowanej kwoty z faktury.

Firma Best działa zgodnie z Zasadami Dobrych Praktyk, dba o zachowanie dobrych relacji między Klientem a jego Dłużnikiem oraz pomaga Klientom na każdym etapie, w podejmowaniu działań prewencyjnych, aby w przyszłości unikać sytuacji braku zapłaty za fakturę
Szczegóły oferty można znaleźć na stronie ingksiegowosc.pl

 

ING Księgowość to ekosystem dla przedsiębiorców, którego operatorem jest spółka ING Usługi dla Biznesu, specjalizująca się w szerokiej palecie usług niebankowych - nie tylko dla klientów ING Banku. Spółka w ramach swojej oferty rozpoczęła wdrażanie szeregu narzędzi wspierających prowadzenie biznesu. Zaproponowane rozwiązania tworzą nowoczesną propozycję  w ramach której każdy przedsiębiorca znajdzie coś dla siebie. Głównym celem jest stworzenie szerokiego wachlarzu usług komplementarnych dla firm. Rozwiązania będą dostępne w rozwiązaniach, które Spółka już dziś oferuje swoim Klientom. Aplikacja mobilna ING Office oraz platforma ING Księgowość (fakturowanie, samodzielna księgowość, biuro rachunkowe) oferują rozwiązania dla każdej firmy na rynku.

Obecnie w rozwiązaniu do zarządzania fakturami ING Księgowość jest zarejestrowane blisko 90 tysięcy firm. Posiadanie rachunku w ING Banku nie jest konieczne aby korzystać z aplikacji, jednak cześć funkcji jest wtedy niedostępna (np. proste regulowanie płatności za faktury). W ramach oferty klienci mogą obecnie korzystać z usługi finansowania faktur – w pełni elektronicznego, lekkiego faktoringu dla firm i przedsiębiorców.