Zintegrowana usługa windykacji w ING Księgowość

ING Usługi dla Biznesu we współpracy z Kaczmarski Inkasso wdraża funkcjonalność, która pozwoli przedsiębiorcom prosto i szybko przekazać faktury do windykacji. Dzięki pełnej integracji systemów obu operatorów klienci mają wszystko w jednym miejscu – bez konieczności przelogowania się pomiędzy aplikacjami oraz ręcznego wypisywania danych.

Z ING Księgowość korzysta już ponad 100 tys. firm. W aplikacji klienci znajdą wiele niezbędnych funkcji do zarządzania sprawami firmy. Oferta Kaczmarski Inkasso świetnie wpasowuje się do zestawu możliwości, które klient znajdzie w naszej platformie, uzupełniając ofertę mikrofaktoringu w cyklu życia należności handlowych. Liczymy, że nowe rozwiązanie ułatwi codzienne prowadzenie biznesu wielu przedsiębiorcom - podsumowuje Arkadiusz Kuczera, wiceprezes zarządu ING Usługi dla Biznesu.

W ramach współpracy z Kaczmarski Inkasso klient może wygodnie przekazać faktury do windykacji. Następnie na bieżąco kontroluje, na jakim etapie znajdują się prowadzone działania. Prowizja pobierana jest wyłącznie w sytuacji, gdy uda się odzyskać pieniądze z niezapłaconych faktur. Dochodzenie należności może być dla Klienta bezpłatne  – wystarczy, że skorzysta z opcji obciążenia dłużnika kosztami windykacji. Pozwala na to Ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych. W takiej sytuacji Kaczmarski Inkasso wyegzekwuje ten koszt od kontrahenta.  

Szczegóły oferty można znaleźć na stronie ingksiegowosc.pl

ING Księgowość to ekosystem dla przedsiębiorców, którego operatorem jest spółka ING Usługi dla Biznesu, specjalizująca się w szerokiej palecie usług niebankowych - nie tylko dla klientów ING Banku. Spółka w ramach swojej oferty rozpoczęła wdrażanie szeregu narzędzi wspierających prowadzenie biznesu. Zaproponowane rozwiązania tworzą nowoczesną propozycję  w ramach której każdy przedsiębiorca znajdzie coś dla siebie. Głównym celem jest stworzenie szerokiego wachlarzu usług komplementarnych dla firm. Aplikacja mobilna ING Office oraz platforma ING Księgowość (fakturowanie, samodzielna księgowość, biuro rachunkowe) oferują rozwiązania dla każdej firmy na rynku.

Posiadanie rachunku w ING Banku nie jest konieczne aby korzystać z aplikacji, jednak cześć funkcji jest wtedy niedostępna (np. proste regulowanie płatności za faktury). W ramach oferty klienci mogą obecnie korzystać z usługi finansowania faktur – w pełni elektronicznego, lekkiego faktoringu dla firm i przedsiębiorców.