ING Lease finansuje kolejną flotę ekologicznych pojazdów ciężarowych

ING Lease (Polska) Sp. z o.o. jest jednym z partnerów wspierających inwestycje w ekologiczną flotę. Do tej pory spółka ING Lease sfinalizowała 40 sztuk ciągników siodłowych zasilanych ekologicznym paliwem LNG dla Sachs Trans International.

- Finansowanie ekologicznych aktywów, w tym pojazdów niskoemisyjnych jest elementem naszej strategii, której priorytetami są projekty realizowane w trosce o środowisko. Cieszymy się, że przykładamy cegiełkę do tej inicjatywy i możemy wspierać naszego klienta w ekologicznym prowadzeniu biznesu – mówi Marcin Sobczak, Wiceprezes ING Lease (Polska).

 Sachs Trans International, jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, to rodzinne przedsiębiorstwo transportowe założone ponad 35 lat temu przez Marka Sachsa. Firma od kilku lat stawia na ekologiczne rozwiązania w transporcie. Jest to istotny czynnik w polityce firmy, który sprawia, że przewoźnik w swojej flocie posiada wyłącznie najnowsze pojazdy, zaawansowane technologicznie. Znaczącą część floty – już ponad 30%, stanowią ciągniki siodłowe Iveco zasilane ekologicznym paliwem – skroplonym gazem ziemnym LNG.

Możliwości, jakie daje użytkowanie pojazdów zasilanych gazem, są bardzo duże, a spośród zalet ekonomicznych wymienić należy obniżone koszty zużycia paliwa oraz zwolnienie z opłat autostradowych. Decyzję o zakupie pojazdów zasilanych LNG, spółka Sachs Trans motywowała również perspektywą poszerzania zadań transportowych na drogach objętych restrykcyjnymi przepisami dla pojazdów ciężarowych. Firma realizuje w ten sposób politykę proekologiczną – samochody ciężarowe zasilane LNG wykazują bowiem znacznie mniejszą emisję spalin CO2, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza oraz charakteryzują się cichą pracą w porównaniu do jednostek wysokoprężnych. To z kolei przekłada się na większy komfort pracy kierowcy oraz przebywających w pobliżu osób.

Współpraca z firmą Sachs Trans International kolejna inicjatywa wpierająca rozwój transportu i logistyki mając na uwadze cele środowiskowe. Dotychczas spółka ING Lease sfinansowała między innymi flotę pojazdów ciężarowych Volvo FM napędzanych technologią LNG, samochody dostawcze do wynajęcia na minuty, a także lokomotywy, elektryczne zespoły trakcyjne, tramwaje oraz autobusy – w tym hybrydowe autobusy miejskie marki MAN Lion’s City Hybrid, a nawet tarcze TBM i sprzęt budowlany wykorzystywany do rozbudowy II linii metra w Warszawie.

Materiały do pobrania