Oferta specjalna ING Lease wspiera zrównoważony rozwój firm 

Produkty i usługi,
|ING Lease (Polska) Sp. z o.o.

Spółka ING Lease (Polska) wprowadza nową ofertę specjalną – Leasing wspierający zrównoważony rozwój. To odpowiedź na potrzeby klientów rozwijających biznes w sposób zrównoważony i powiązany z realizacją celów ESG. Klienci, którzy skorzystają z oferty nie zapłacą odsetek za dwie pierwsze raty, a płatność za nie będzie odroczona na kolejne miesiące rozliczeniowe.

Wśród firm rośnie świadomość, że zrównoważony rozwój to korzyści dla środowiska, ale również realne oszczędności w biznesie. W swojej ostatniej Deklaracji Ekologicznej Grupa kapitałowa ING Banku Śląskiego zobowiązała się do aktywnego udziału w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym. Promuje rozwiązania związane ze zrównoważonym rozwojem, tworzy i oferuje produkty wspierające działania proekologiczne oraz odpowiedzialnie zarządza ryzykiem środowiskowym. Najnowsza propozycja ING Lease razem z ofertą kredytu, który niedawno pojawił się w banku, tworzą kompleksowy pakiet wspierający zrównoważony rozwój. Grupa ING wspiera klientów w podejmowaniu proekologicznych wyborów, dlatego proponuje ofertę finansowania rozwiązań, dzięki którym mogą zmniejszać wpływ swojej działalności na środowisko naturalne.

- ING Lease od dawna aktywnie uczestniczy w finansowaniu zrównoważonych inwestycji. Do tej pory mocno angażowaliśmy się m.in. w inicjatywy wpierające rozwój transportu i logistyki mając jednocześnie na uwadze cele środowiskowe. Dzięki ofercie „Leasing wspierający zrównoważony rozwój” możemy w jeszcze większym stopniu wspierać klientów w prowadzeniu biznesu w zgodzie ze środowiskiem. Widzimy rosnące na polskim rynku zainteresowanie tego typu rozwiązaniami. Jednocześnie sami działamy, dając przykład – realizujemy strategię ESG na lata 2022-2024 Grupy Kapitałowej ING Banku Śląskiego, lidera w polskim sektorze finansowym. W ostatnim czasie we współpracy z firmą EcoVadis przeprowadziliśmy kompleksową ocenę działań ING Lease oraz wykorzystywanych w naszej spółce praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju. Badanie zakończyło się certyfikacją i Brązowym Medalem. To dla nas ważne wyróżnienie i zachęta do dalszej pracy, w tym również w oferowaniu nowych produktów, które służą nie tylko biznesowi, ale i jego otoczeniu - mówi Adam Sar, Prezes Zarządu ING Lease (Polska).

Oferta specjalna pomoże sfinansować nowe przedmioty wspierające realizację jednego z wymienionych poniżej celów zrównoważonego rozwoju:

 • Mikroinstalacja fotowoltaiczna;
 • Mała turbina wiatrowa;
 • Źródła ciepła o mniejszej emisyjności;
 • Flota, maszyny i urządzenia transportowe o mniejszej emisyjności CO2;
 • Pojazdy elektryczne we flocie;
 • Maszyny/ dodatkowe wyposażenie na potrzeby przetwarzania i zarządzania odpadami wytwarzanymi w przedsiębiorstwie;
 • Maszyny/ urządzenia/ mikroinstalacje generujące dodatkową energię OZE dla przedsiębiorcy (inne niż mikroinstalacja fotowoltaiczna i mała elektrownia wiatrowa). 

Parametry oferty

 • leasing operacyjny lub finansowy w PLN;
 • kwota leasingu: do 20 mln PLN;
 • brak prowizji za udzielenie finansowania;
 • dwie raty za 0 zł - odsetki za dwie pierwsze raty nie będą naliczane, a płatność dwóch pierwszych rat leasingowych będzie odroczona na kolejne miesiące rozliczeniowe.

Oferta obowiązuje do 31 grudnia 2022 roku.

Dodatkowe informacje dostępne są tutaj.